להפוך את הסלון שלך לקולנוע ביתי באמצעות מקרן ביתי | מדריך 2024

אולי זה יכל לעניין אותך …

מוצרים שיכולים לעניין אותך ...

סאונד סנטר – מומחים למקרנים ביתיים

סאונד סנטר מייבאת משווקת ומפיצה מקרנים ביתיים, מסכי הקרנה, ומערכות סאונד לבית ולגינה – במחירים תחרותיים והכי שווים בישראל.

[ ראו כאן קטלוג ומחירון מקרנים ביתיים – הגדול בישראל ]

ניתן לחייג אלינו : 077-2080290


האם אי פעם חשבת להכניס את הקסם של המסך הגדול לסלון שלך ? קולנוע ביתי, או מקרן ביתי, יכול לעשות בדיוק את זה. בחלק זה, נחקור את הרעיון של קולנוע ביתי ואת היתרונות של הפיכת הסלון שלך לגן עדן של חובבי סרטים.

הרעיון של קולנוע ביתי

קולנוע ביתי, הוא מערך בבית המחקה את חוויית הצפייה בסרט בקולנוע מסחרי. הוא כולל בדרך כלל טלוויזיה או מקרן עם מסך הקרנה חשמלי גדול, וכמובן מערכת סאונד איכותית לצד מערכת ישיבה נוחה. המטרה היא ליצור חווית צפייה והקשבה סוחפת שתגרום לך להרגיש שאתה באמצע האקשן.

 

היתרונות של הפיכת הסלון בבית – לקולנוע ביתי

ישנם יתרונות רבים לייצור קולנוע ביתי בסלון שלך. בראש ובראשונה, הוא מספק חווית בידור יוצאת דופן לך, למשפחתך ולחבריך. 

שנית, קולנוע ביתי יכול למעשה לחסוך לך כסף בטווח הארוך. חשבו על זה: העלות של כרטיסים לסרט, חטיפים ומשקאות יכולים להצטבר במהירות, במיוחד אם אתם מבקרים תכופים בסרטים. עם קולנוע ביתי, אתה יכול ליהנות מכל הסרטים והתוכניות האהובים עליך ללא הוצאות נוספות.

תכנון הקולנוע הביתי שלך

הפיכת הסלון לקולנוע ביתי הוא פרויקט מרגש. אבל לפני שתתחיל לקנות ציוד, חיוני לתכנן את ההמרה שלך כראוי. השלב הראשון בתהליך זה הוא הערכת שטח הסלון שלך.

הערכת שטח הסלון שלך
לפני שתתחיל להקים את הקולנוע הביתי שלך, אתה צריך להבין את החלל איתו אתה עובד. זה כולל שני שלבים עיקריים:

מדידת החדר שלך: הכרת מידות החדר שלך חיונית. זה יעזור לכם לקבוע את גודל המסך שתוכלו להכיל, את מספר הרמקולים הדרושים לכם לסאונד אופטימלי וסידור הישיבה שיספק את חווית הצפייה הטובה ביותר. השתמש בסרט מדידה כדי לקבל את האורך, הרוחב והגובה של החדר שלך. רשום את המדידות הללו מכיוון שתזדקק להן בעת בחירת הציוד שלך.

זיהוי המקום הטוב ביותר עבור הקולנוע הביתי שלך: המיקום של הקולנוע הביתי שלך בחדר הוא גם חשוב. אתה רוצה להימנע מאזורים עם הרבה אור טבעי, מכיוון שהוא יכול לגרום לסנוור על המסך. המקום הטוב ביותר הוא בדרך כלל קיר שאין בו חלונות. אם זה לא אפשרי, שקול להשקיע בווילונות האפלה כדי להפחית את הפרעות האור. כמו כן, ודא שיש מספיק מקום לישיבה ותנועה, ושהמסך נמצא בגובה צפייה נוח.

 

 

הקצאת כספים לרכיבים שונים בקולנוע ביתי בסלון הבית

ברגע שיש לך תקציב כולל, השלב הבא הוא להקצות כספים לרכיבים שונים של הקולנוע הביתי שלך. זה כולל את המקרן או הטלוויזיה, מערכת הסאונד, מקומות ישיבה, תאורה ותפאורה. להלן פירוט פשוט שינחה אותך:

רְכִיב אחוז מסך התקציב
מקרן/טלוויזיה 30-40%
מערכת סאונד 20-30%
כיסאות \ כורסאות 10-20%
תאורה ותפאורה 10-20%

 

בחירת המקרן הנכון

המקרן ומסך ההקרנה הוא החלק המרכזי של הקולנוע הביתי שלך. שם מתרחש הקסם. בעת בחירת מסך, קחו בחשבון את גודל החדר ואת מרחק הצפייה. מסך הקרנה גדול יותר מספק חוויה סוחפת יותר, אך הוא דורש גם מרחק צפייה גדול יותר. עבור קולנוע ביתי טיפוסי, גודל מסך הקרנה של 95 עד 120 אינץ' הוא אידיאלי. כמו כן, שקול את רזולוציית המקרן. מקרן ברזולוציית 4K ייתן לך תמונה חדה וברורה.

שקלו לקנות מקרן אנדרואיד חכם, אשר יחסוך לכם מכשירים נוספים כמו סטרימר וכבלים.

שקלו לקנות מקרן לייזר אשר יאריך לכם את חיי המקרן עצמו באמצעות לייזר במקום מנורה רגילה.

 

בחירת מערכת הסאונד הטובה ביותר

סאונד חשוב לא פחות מהוויזואליה בקולנוע ביתי. מערכת סאונד טובה יכולה לגרום לך להרגיש כאילו אתה באמצע האקשן. שקול מערכת סראונד 5.1 או 7.1 עבור חווית השמע הטובה ביותר. מערכות אלו כוללות מספר רמקולים שאתה מציב ברחבי החדר, ויוצרים אפקט צליל היקפי.

כיום, 2024-2025 ישנם מקרנים ברמה גבוהה המגיעים עם מערכות סאונד מובנות, לדוגמא במקרן XGIMI מדגם הוריזון, אשר מגיע עם מערכת סאונד מובנית של הרמן קרדון.

 

תכנון תאורה ואקוסטיקה

תאורה ואקוסטיקה יכולים להפוך או לשבור את חוויית הקולנוע הביתי שלך. עבור תאורה, שקול התקנת נורות הניתנות לעמעום או אפילו נורות רצועות LED לתחושה קולנועית. באשר לאקוסטיקה, חומרים בולמי קול על קירות ותקרות יכולים לשפר את איכות הצליל. במידת האפשר, התייעצו עם איש מקצוע כדי לקבל את התוצאות הטובות ביותר.

זכרו, המטרה של עיצוב הקולנוע הביתי שלכם היא ליצור מרחב שבו תוכלו להירגע וליהנות מהסרטים האהובים עליכם. קח את הזמן שלך בתכנון ובחר בבחירות שישפרו את חווית הצפייה שלך.

 

התקנת מקרן ומסך + מערכת הסאונד לקולנוע ביתי

הקמת קולנוע ביתי כוללת שלושה שלבים עיקריים: התקנת המקרן והמסך, התקנת מערכת הסאונד \ סראונד , וסידור הישיבה.

התקנת המקרן והמסך הקרנה : המקרן ומסך ההקרנה הוא החלק המרכזי של הקולנוע הביתי שלך. בחר גודל מסך הקרנה שמתאים לחדר ולמרחק הצפייה שלך. לצפייה מיטבית, החלק התחתון של המסך צריך להיות בגובה העיניים מעמדת הישיבה. התקן את המסך על קיר או הצב אותו על מעמד, וודא שהוא בטוח ויציב.

אם אתם רוצים ערכת הקרנה ניידת אשר בסיום ההקרנה ניתן לקפל את הציוד, שקלו לקנות מסך הקרנה נייד, במקום מסך הקרנה חשמלי.

[ראו כאן מדריך לבחירת מסך הקרנה ]

התקנת מערכת הסאונד: מערכת סאונד טובה חיונית לחוויה קולנועית אמיתית. מערכת סראונד 5.1, הכוללת חמישה רמקולים וסאב, היא בחירה פופולרית עבור קולנוע ביתי. הנח את הרמקולים בחלק הקדמי, בצדדים ובחלק האחורי של אזור הישיבה שלך, ואת הסאב-וופר ליד המסך. ודא שהרמקולים נמצאים בגובה האוזן לקבלת איכות הצליל הטובה ביותר.

סידור הישיבה: ישיבה נוחה היא המפתח להנאה מהקולנוע הביתי שלך. בחרו מושבים המספקים תמיכה טובה ונוחים למפגשי צפייה ארוכים. סדרו את המושבים בצורה שלכל מושב תהיה תצוגה ברורה של המסך וגישה נוחה ליציאות. שקול להוסיף כמה מושבים נוספים לאורחים.

זכרו, המטרה של הקולנוע הביתי שלך היא ליצור חווית צפייה נוחה וסוחפת. קח את הזמן שלך בהגדרת הקולנוע הביתי שלך ובצע התאמות לפי הצורך כדי להשיג את התוצאות הטובות ביותר.

התאמת התאורה

לתאורה יש תפקיד מכריע ביצירת אווירת צפייה מושלמת בסרט. אתה רוצה לוודא שהחדר חשוך מספיק כדי לראות את המסך בבירור, אבל לא כהה עד שלא תוכל לנווט בחדר בבטחה. שקול התקנת אורות ניתנים לעמעום או וילונות האפלה כדי לשלוט בכמות האור בחדר. אולי תרצה להוסיף קצת תאורה רכה וסביבה לתחושה נעימה.

הגדרת האקוסטיקה

סאונד חשוב לא פחות מהוויזואליה בקולנוע ביתי. כדי ליצור את חווית הסאונד הטובה ביותר, תצטרך לשקול את האקוסטיקה של החדר שלך. זה כרוך במיקום של רמקולים ושימוש בחומרים בולמי קול. לדוגמה, שטיחים ווילונות יכולים לסייע בקליטת צליל ולמנוע הדים, בעוד שמדפי ספרים או רהיטים אחרים יכולים לסייע בפיזור צליל באופן שווה בכל החדר.

מעוניינים שנציג מסאונד סנטר יחזור אליכם ?

מלאו את הטופס הבא ונציג מסאונד סנטר ישוב אליכם בהקדם !