מיקרופון אלחוטי מומלץ ? [מדריך 2023 לבחירת מיקרופונים אלחוטיים מקצועיים ]

אולי זה יכל לעניין אותך …

מוצרים שיכולים לעניין אותך ...

סאונד סנטר – מומחים ויבואנים של מיקרופונים אלחוטיים וציוד הגברה

סאונד סנטר מייבאת משווקת ומפיצה מערכות מיקרופונים אלחוטיים – במחירים תחרותיים והכי זולים במדינה.

ניתן לחייג אלינו : 077-2080290


[ לחצו כאן לקניית מיקרופון אלחוטי – במחיר הזול בישראל ]

בעולם ההולך ומתפתח של טכנולוגיית הסאונד וההגברה, בחירת המיקרופון האלחוטי המקצועי הנכון יכולה להיות משימה לא פשוטה.

מדריך זה נועד לספק לכם מידע מקיף ומקצועי על הפרמרטים שיש לקחת בחשבון בעת רכישת מיקרופון אלחוטי. אנו נסקור את סוגי המיקרופונים השונים, טווח, תדר, איכות צליל ותכונות נוספות, כדי להבטיח שתקבלו החלטה מושכלת.

 

1. שאלת המפתח – לאיזה מטרה המיקרופונים האלחוטיים ?

כאשר בוחרים מיקרופון אלחוטי מקצועי, חשוב להבין תחילה את המטרה שלכם ואת הצרכים הספציפיים של השימוש שלכם. אינו דומה מיקרופון אלחוטי המיועד לכנסים ולדיבור, למיקרופון אלחוטי המיועד לשירה…

ישנם סוגים ומערכות אלחוטיות שונות של מיקרופונים אלחוטיים , כל אחד מהם מיועד למצבים ספציפיים.

מערכות אלחוטיות מתחלקות ל-3 סוגי טכנולוגיות שידור: UHF, VHF, 2.4GHZ

סוגי המיקרופונים האלחוטיים מתחלקים ל-4 קטגוריות: מיקרופון אלחוטי ידני, מיקרופון ראש (מדונה), מיקרופון דש, ומיקרופון לכלי נגינה

אחד הסוגים הנפוצים הוא המיקרופון האלחוטי הידני, שהוא אידיאלי עבור זמרים והופעות חיות, קריוקי ועוד… . המיקרופונים הללו מוחזקים ביד ונותנים מענה נוח למי שמסתובב כל הזמן על הבמה.

סוג נוסף הוא מיקרופון דש, המתלבש בדרך כלל על החולצה או מחובר לצווארון. מיקרופון מסוג זה משמש בדרך כלל בשידורים, מצגות וראיונות, מכיוון שהוא מאפשר הפעלה ללא ידיים ומספק אפשרות של מעין מיקרופון נסתר.

2. חשיבות טווח הקליטה במיקרופונים אלחוטיים

בעת בחירת מיקרופון אלחוטי מקצועי, חשוב לקחת בחשבון את הטווח של הדגם בו אתם מעוניינים.

הטווח מתייחס למרחק המקסימלי בין המיקרופון למקלט.

טווח המיקרופון האלחוטי יכול להשתנות בהתאם לגורמים כמו פס התדרים בשימוש, תפוקת הכוח של המשדר (Mw) והסביבה שבה הוא נמצא בשימוש. חשוב לבחור מיקרופון עם טווח שמתאים לדרישות הספציפיות שלכם.

קחו בחשבון את גודל המקום או האזור בו תשתמשו במיקרופון. אם אתם צופים צורך להסתובב הרבה, בחרו במיקרופון עם טווח גדול יותר כדי להבטיח שתישארו מחוברים למערכת הגברה בכל עת וללא הפרעות ורעשים.

כמו כן, ראוי לציין שמפריעים שונים כמו קירות או ציוד אחר יכולים להשפיע בצורה קריטית על טווח הקליטה של המיקרופון. לכן, מומלץ לבדוק את המיקרופון בסביבה שהא יעבוד בפועל כדי לקבוע אם הטווח מספיק לצרכים שלכם.

 

3. "תדירות היא לא רק מספר" –  הבנת חשיבות התדרים

הבנת תפקיד התדר חיונית בבחירת מיקרופון אלחוטי מקצועי. התדר מתייחס לקצב שבו המיקרופון משדר ומקבל אותות. הוא נמדד בהרץ (Hz) ומצוין על ידי מספר מסוים על המיקרופון.

בחירת התדר הנכון חשובה מכיוון שהיא קובעת את הבהירות והיציבות של אות השמע. במערכות מיקרופון אלחוטיות, נעשה שימוש במספר תדרים כדי למנוע הפרעות ממכשירים אחרים הפועלים בתדרים דומים.

שיקול מכריע אחד הוא להבטיח שהתדר של המיקרופון האלחוטי שלך תואם לפס התדרים המותר באזור שלך. למדינות שונות יש תקנות שונות לגבי פסי תדרים, לכן יש צורך לחקור ולהבין את הדרישות החוקיות במיקום הספציפי שלך.

 

הפרעה יכולה להתרחש כאשר מספר מיקרופונים אלחוטיים או מכשירים אחרים פועלים בתדרים דומים. זה יכול לגרום לרעשים חזקים וצורבים עד כדי אובדן מוחלט של האות. כדי להימנע מכך, רצוי לבחור במיקרופון אלחוטי המציע אפשרות של החלפת תדרים. 

חלק מהמיקרופונים האלחוטיים הפועלים בשיטת ה- UHF מציעים אפשרות לבחור תדרים באופן ידני או שיש להם את היכולת לסרוק את הסביבה לאיתור תדרים ברורים. 

בישראל, נכון ל-2023 בעקבות רפורמת תדרים החדשה, תחום התדרים המותר בשימוש הוא 498Mhz ועד 510Mhz בלבד !!! לאחר 20 שנות פעילות של תחום התדרים 806Mhz ועד 794Mhz.

טיפ! בבואכם לקנות מיקרופונים אלחוטיים מומלץ לרכוש מיקרופון אלחוטי הפועל בפס התדרים החדשים הנע מ- 498Mhz ועד 510Mhz , מכיוון שע"פ הודעת משרד התקשורת, פס התדרים הישן עשוי להיות מופרע בעתיד על ידי רשתות הסלולר.

4. איכות הסאונד – החשיבות של איכות הסאונד במיקרופונים אלחוטיים

איכות הסאונד הוא פרמטר מכריע שיש לקחת בחשבון בעת בחירת מיקרופון אלחוטי מקצועי. מיקרופון אלחוטי איכותי צריך לקלוט במדויק את השמע בבהירות ובחדות. הוא אמור להיות מסוגל להתמודד עם טווח דינמי רחב, החל מדיבור בעצימות חלשה ועד שירה עוצמתית, ללא עיוות או זיוף.

"תגובת התדר" – היבט אחר שצריך לבדוק הוא תגובת התדר של המיקרופון. נתון "תגובת התדר" מתייחס לטווח התדרים שהמיקרופון מקבל את הקול. תגובת תדר רחבה יותר מבטיחה שהמיקרופון יכול ללכוד גם צלילים בתדר נמוך וגם בתדר גבוה, וכתוצאה מכך לשחזור אודיו טבעי ומאוזן יותר.

"רגישות המיקרופון" – בנוסף, "רגישות המיקרופון" חשובה אף היא. מיקרופון רגיש יכול לקלוט אפילו את הניואנסים והפרטים הקטנים ביותר בצליל, מה שמאפשר ביצועים אקספרסיביים ודינמיים יותר. מצד שני, מיקרופון רגיש מדי עלול לקלוט רעשי רקע לא רצויים, ולכן מציאת האיזון הנכון היא הנכונה וחיונית לשם תוצאת סאונד אולטימטיבית.

"תגובת התדר" – מיקרופונים אלחוטיים המשתמשים בטכנולוגיית שידור דיגיטלית מציעים לרוב איכות צליל משופרת בהשוואה למערכות אנלוגיות. מערכות דיגיטליות יכולות לספק צליל נקי וברור יותר, עם רעשי רקע והפרעות מופחתים. הם גם מציעים לעתים קרובות תכונות מתקדמות כגון הצפנה ותיקון שגיאות (באמצעות קומפרסור), מה שמבטיח אות שמע אמין ואיכותי.

כדאי לקחת בחשבון גם את איכות ההרכבה והעמידות של המיקרופון. מיקרופון אלחוטי בנוי היטב לא רק יספק איכות צליל טובה יותר, אלא גם יעמוד בקשיחות של שימוש מקצועי. חפשו מיקרופונים אלחוטיים בעלי מבנה יציב ורכיבים איכותיים שיכולים לעמוד בדרישות של הופעות חיות, סיורים או הקלטות אולפן.

 

חשוב לציין ! מיקרופון אלחוטי טוב ככל שיהיה, דורש ציוד הגברה מקצועי ואיכותי במקביל אליו, הוי אומר, גם אם יהיה לכם את המיקרופון אלחוטי הכי מקצועי וטוב שיש, אם ציוד ההגברה שלכם אינו איכותי וטוב, זה לא כל כך יעזור….

5. פונקציות ותכונות נוספות של מיקרופונים אלחוטיים

בעת בחירת מיקרופון אלחוטי מקצועי, חשוב לקחת בחשבון את התכונות הנוספות שיכולות לשפר את חווית השמע שלך. תכונה אחת כזו היא הנוכחות של מספר ערוצים.
סט אלחוטי בעל מספר ערוצים מאפשר לך להשתמש במספר מיקרופונים בו זמנית ללא הפרעות.

"בקרת רוח" – תוספת חשובה נוספת שיש לקחת בחשבון היא הנוכחות של בקרת רווח מתכווננת. תכונה זו מאפשרת לך להתאים את רגישות הקלט של המיקרופון, ומאפשרת שליטה טובה יותר על רמות השמע. זה שימושי במיוחד בסביבות שבהן רמות הקול עשויות להשתנות, כגון הופעות חיות או אירועים בחוץ.

"אקולייזר מובנה"חלק מהמיקרופונים האלחוטיים מציעים גם אקולייזרים מובנים. אלה מאפשרים לך לעצב את הצליל לפי העדפתך, לכוונן את תדרי הבס, הביניים והטרבל. תכונה זו יכולה להיות שימושית במיוחד כאשר אתה רוצה להתאים את צליל המיקרופון כך שיתאים למאפייני הקול או הכלי שלך.

"סוללות נטענות" – חלק מהמיקרופונים האלחוטיים מגיעים עם סוללות נטענות. זה מבטל את הצורך ברכישה והחלפה מתמדת של סוללות חד פעמיות, וחוסך גם כסף וגם איכות הסביבה. הקפד לבדוק את חיי הסוללה וזמן הטעינה כדי להבטיח שהיא עונה על הצרכים שלך.

"סוג הקפסולה" – תוספות אחרות שיש לקחת בחשבון כוללות את סוג הקפסולה או האלמנט של המיקרופון, כגון דינמי או מעבה, שיכולים להשפיע על רגישות המיקרופון ותגובת התדר. חלק מהמיקרופונים האלחוטיים מציעים גם ראשי מיקרופון מתחלפים, המאפשרים לך לעבור בין תבניות קוטביות שונות כדי להתאים למצבי הקלטה או ביצועים שונים.

 

6. שיקולי תקציב ותמחור

בכל הנוגע לבחירת מיקרופון אלחוטי מקצועי, שיקולי התקציב והתמחור משחקים תפקיד מכריע. הנה כמה גורמים שכדאי לזכור:

1. קבע את התקציב שלך:
לפני שתתחיל בחיפוש, חיוני לקבוע טווח תקציב שאתה מרגיש בנוח איתו. זה יעזור לך לצמצם את האפשרויות ולמנוע הוצאות יתר. שקול את הצרכים הספציפיים שלך ואת רמת השימוש המקצועי שאתה דורש מהמיקרופון.

2. איכות לעומת מחיר:
אמנם זה יכול להיות מפתה לבחור באופציה המשתלמת ביותר, אבל חשוב לזכור שלאיכות יש לרוב מחיר. מיקרופונים זולים יותר עשויים להיות בעלי טווח מוגבל, איכות צליל נמוכה יותר ועשויים להיות מועדים יותר להפרעות. השקעה במיקרופון איכותי יותר יכולה להביא לביצועים טובים יותר ואריכות ימים.

3. עלויות לטווח ארוך:
חשוב לקחת בחשבון את העלויות ארוכות הטווח הכרוכות בבעלות על מיקרופון אלחוטי. זה כולל הוצאות כגון סוללות או סוללות נטענות, אביזרי מיקרופון ותחזוקה או תיקונים אפשריים. הערך את עלות הבעלות הכוללת כדי להבטיח שהיא תואמת את התקציב והציפיות שלך.

בנוסף, ראוי לציין שהמחירים יכולים להשתנות בהתאם למותג, לתכונות ולאביזרים הכלולים. חקור יצרנים שונים והשווה מחירים כדי למצוא את התמורה הטובה ביותר עבור התקציב שלך. קריאת חוות דעת של לקוחות וחיפוש המלצות מאנשי מקצוע בתחום יכולה גם לספק תובנות חשובות לגבי הערך הכללי והאמינות של מיקרופון מסוים.

7. ביקורות –  מה אומרים המשתמשים?

כשמדובר בבחירת מיקרופון אלחוטי מקצועי, מקור מידע חשוב הוא ביקורות משתמשים. ביקורות אלו יכולות לספק תובנות לגבי חוויות העולם האמיתי של משתמשים אחרים, ולעזור לך לקבל החלטה מושכלת. הנה כמה סיבות מדוע ביקורות משתמשים חשובות:

ביקורות משתמשים מציעות תיאור ממקור ראשון של ביצועי המיקרופון. משתמשים לעתים קרובות חולקים את החוויות שלהם עם איכות הצליל, הטווח, האמינות וקלות השימוש של המיקרופון. מידע זה יכול לתת לך הבנה טובה יותר של ביצועי המיקרופון במצבים ובסביבות שונות.

יתר על כן, ביקורות משתמשים יכולות לספק משוב על העמידות ואיכות הבנייה של המיקרופון. משתמשים לעתים קרובות חולקים את החוויות שלהם עם בניית המיקרופון ועד כמה הוא עומד בשימוש ותחבורה קבועים. מידע זה יכול להיות שימושי במיוחד אם אתה מתכנן להשתמש במיקרופון בסביבות תובעניות או בדרכים.

לבסוף, ביקורות משתמשים יכולות לספק תחושה של אמינות ואמינות. קריאת ביקורות מרובות ממשתמשים שונים יכולה לעזור לך לזהות דפוסים או נושאים עקביים. אם דגם מסוים מקבל באופן עקבי משוב חיובי, הוא יכול לתת לך ביטחון בביצועים ובאמינות שלו.

בחירת מיקרופון אלחוטי מקצועי דורשת התייחסות מדוקדקת של הצרכים הספציפיים שלך והבנת ההיבטים הטכניים. בין אם זה להופעה חיה, שידור או הקלטה, המיקרופון הנכון ישפר את חווית האודיו. זכור, המיקרופון הטוב ביותר עבורך הוא כזה שמתאים לצרכים שלך, מתאים לתקציב שלך ומספק צליל באיכות גבוהה.

8. מותגים מומלצים של מיקרופונים אלחוטיים

אנו לא נציין כאן את כל היצרנים של מיקרופונים אלחוטיים הקיימים בעולם, אך נציין כאן את המותגים הבולטים:

JTS

Shure

Samson

AKG

Mipro

TRX Audio

Sennheiser

Klark&Helmer

 

מעוניינים שנציג מסאונד סנטר יחזור אליכם ?

מלאו את הטופס הבא ונציג מסאונד סנטר ישוב אליכם בהקדם !