מקרן לגינה ולמרפסת – מה חשוב לפני שבוחרים מקרן לגינה ? [מדריך 2024]

אולי זה יכל לעניין אותך …

מוצרים שיכולים לעניין אותך ...

סאונד סנטר – מגוון ענק של מקרנים לגינה ולמרפסת

סאונד סנטר מייבאת משווקת ומפיצה מקרנים ביתיים המיועדים לגינה ולמרפסת – במחירים תחרותיים והכי שווים בישראל.

[ ראו כאן קטלוג ומחירון מקרן לגינה – הגדול בישראל ]

ניתן לחייג אלינו : 077-2080290


 

בחירת מקרן לגינה \ מרפסת הבית

כשאתם בוחרים מקרן למרפסת שלכם, הצעד הראשון הוא להבין את הפריסה והמידות של גודל \ שטח הגינה או המרפסת שלך.

קחו בחשבון את גודל המרפסת שלכם ואת המרחק בין המקום שבו יוצב המקרן לבין המקום שבו יהיה המסך או הקיר.

זה יעזור לך לקבוע את מרחק הזריקה ואת סוג המקרן שיתאים ביותר לצרכים שלך.

בנוסף, חשוב מאוד !!! שימו לב לכל מכשול פוטנציאלי כגון עמודים, קורות או רהיטים שעלולים לחסום את נתיב האור של המקרן.

היבט חשוב נוסף שיש לקחת בחשבון הוא האור הסביבתי באזור המרפסת שלך. האם המרפסת שלכם חשופה לאור שמש ישיר במהלך היום או שהיא בעיקר נשארת מוצלת? הבנת תנאי התאורה תעזור לכם לבחור מקרן עם רמת הבהירות המתאימה כדי להבטיח תמונה ברורה ותוססת. 

 

החשיבות של תנאי מזג האוויר: האם המקרן שלך יכול להתמודד עם מזג אוויר חם או חורפי ?

בעת בחירת מקרן לגינה או למרפסת שלך, גורם מכריע אחד שיש לקחת בחשבון הוא האם הדגם הנבחר יכול לעמוד בתנאי מזג האוויר החיצוניים. מרפסות חשופות לאלמנטים שונים, לרבות גשם, רוח וטמפרטורות קיצוניות, שעלולים להוות אתגר למכשירים אלקטרוניים. הבטחת שהמקרן שלך עמיד בפני מזג אוויר או לפחות עמיד בפני מזג אוויר חיונית כדי למנוע נזק ולהבטיח אריכות ימים.

ברמת העיקרון למקרנים אין דירוג IP, המעיד על רמת ההגנה שלו מפני חדירת אבק ומים, ולכן אין מקרנים שהם מוגני מים. 

לכן, כאשר מתקינים מקרן בגינה או במרפסת, לפני תחילת החורף צריך להסיר את המקרן ולאחסן אותו בתוך הבית, אלא א"כ מדובר במרפסת או גינה מקורה בפרגולה.

ביחס לתנאי לכלוך ואבק, מומלץ לבחור במקרן אטום כמה שיותר, עם כמה שפחות פתחים לכניסת אבק.

ביחס לתנאי חום או קור קיצוניים העלולים להשפיע על הביצועים ותוחלת החיים של המקרן, חפשו מקרן עם טווח טמפרטורות עבודה רחב כדי להבטיח תפקוד מיטבי בתנאי מזג אוויר שונים. חלק מהמקרנים מגיעים עם מערכות קירור מובנות או גופי חימום כדי לווסת את תנודות הטמפרטורה, ולשפר את העמידות והביצועים שלהם במקומות חיצוניים.נתונים טכניים | בהירות ורזולוציה: מה אתם באמת צריכים ?

בעת בחירת מקרן למרפסת שלך, חשוב לקחת בחשבון את מפרט הטכני של המקרן הכולל: בהירות (עוצמת הארה) והרזולוציה כדי להבטיח חווית צפייה אופטימלית.

הבהירות של מקרן נמדדת באנסי לומנס, כאשר לומן גבוה יותר מצביע על תמונה בהירה יותר. לשימוש חיצוני, במיוחד במרפסת שבה אור הסביבה יכול להיות גורם, מומלץ מקרן עם רמת בהירות גבוהה יותר. מינימום של 2500 לומן מתאים בדרך כלל לצפייה בחוץ, אך עבור אזורים עם אור סביבה משמעותי, כגון פנסי רחוב או מבנים סמוכים, ייתכן שיהיה צורך ברמת בהירות גבוהה יותר, כגון 3500 לומן או יותר.

רזולוציה היא גורם מפתח נוסף שיש לקחת בחשבון בעת בחירת מקרן למרפסת שלך. הרזולוציה קובעת את הבהירות והחדות של התמונה המוצגת. לצפייה בחוץ, מומלצת רזולוציה מינימלית של 1080p (Full HD) כדי להבטיח תמונה חדיה ומדוייקת. עם זאת, אם אתם מחפשים חווית צפייה ברמה גבוהה או מתכננים להשתמש במקרן למטרות משחק או מולטימדיה, שקול לבחור במקרן ברזולוציית 4K לאיכות תמונה משופרת.

מקרן חכם \ מקרן טיפש ?

באופן עקרוני, אנו ממליצים לקנות מקרן  לגינה המגיע עם מערכת הפעלה אנדרואיד, כך שלא תצטרכו למתוח כבלים, ומכשירים נוספים כדי להקרין סרטים.

מקרנים אלו נקראים: מקרנים חכמים \ מקרני אנדרואיד \ מקרנים אלחוטיים

 

 

מדוע סוג המקרן חשוב ?

בעת בחירת מקרן לגינה או למרפסת שלך, סוג המקרן שתבחר משחק תפקיד משמעותי בקביעת הביצועים הכוללים וההתאמה למערך החיצוני שלך. ישנם מספר גורמים מרכזיים שיש לקחת בחשבון בעת הערכת סוג המקרן המתאים ביותר לצרכים שלך.

1. מקרנים פנימיים לעומת חיצוניים:
מקרנים פנימיים מיועדים לשימוש בסביבות מבוקרות עם אור סביבה מוגבל, מה שהופך אותם ללא מתאימים להגדרות חיצוניות כמו מרפסות. מקרנים חיצוניים, לעומת זאת, בנויים במיוחד כדי לעמוד בתנאי אור משתנים, אלמנטים של מזג אוויר, ולספק תמונות בהירות יותר לצפייה בחוץ. בחירה במקרן חיצוני מבטיחה שהבידור במרפסת שלך לא ייפגע על ידי גורמים חיצוניים.

2. טכנולוגיית הקרנה:
סוג טכנולוגיית ההקרנה המשמשת במקרן יכולה להשפיע באופן משמעותי על הביצועים שלו בחוץ. לדוגמה, מקרני DLP (Digital Light Processing) ידועים בזמני התגובה המהירים שלהם ובאיכות התמונה החלקה, מה שהופך אותם לאידיאליים לשימוש חיצוני שבו טשטוש תנועה יכול להוות דאגה. מקרני LCD, לעומת זאת, מציעים צבעים מרהיבים ותמונות חדות, מה שהופך אותם למתאימים לצפייה בחוץ עם דיוק צבעים גבוה.

3. אפשרויות מרחק זריקה ועדשה:
קחו בחשבון את מרחק הזריקה של המקרן, המתייחס למרחק בין עדשת המקרן למשטח המסך. למרפסות עשוי להיות מקום מוגבל, כך שבחירה במקרן עם מרחק זריקה מתכוונן או אפשרויות עדשה יכולה לעזור לייעל את גודל ההקרנה והבהירות בהתבסס על הגדרת המרפסת שלך. מקרנים לטווח קצר הם אידיאליים לחללים קטנים, בעוד שמקרנים עם עדשות זום מספקים גמישות בהתאמת גודל התמונה מבלי להזיז את המקרן עצמו.

 

נייד או מותקן: מה הכי מתאים לגינה שלך ?

כאשר בוחנים את סוג המקרן הטוב ביותר עבור המרפסת שלך, החלטה מכרעת אחת שיש לקבל היא האם לבחור במערך מקרן נייד או קבוע. כל אפשרות מגיעה עם סט יתרונות ושיקולים משלה, לכן הערכת שטח המרפסת והעדפות הצפייה שלך היא המפתח לקביעת הבחירה המתאימה ביותר.

1. ניידות לגמישות:
מקרנים ניידים מציעים את היתרון של גמישות, ומאפשרים לך להזיז את המכשיר בקלות סביב המרפסת שלך או אפילו לקחת אותו איתך להרפתקאות בחוץ. ניידות זו יכולה להיות מועילה במיוחד אם יש לך מקום מוגבל במרפסת שלך או אם אתה נהנה לארח לילות סרטים במקומות שונים בחוץ. מקרנים ניידים הם בדרך כלל קומפקטיים וקלי משקל, מה שהופך אותם נוחים להובלה ולהתקנה בכל מקום שתרצו.

2. מקרן מותקן עבור התקנה קבועה:
מצד שני, בחירה במערך מקרן מותקן בתקרה \ פרגולה יספק פתרון קבוע יותר לצרכי הבידור של המרפסת שלך. על ידי קיבוע מאובטח של המקרן לתושבת תקרה או לתושבת לקיר, אתה יכול ליצור אזור צפייה חיצוני ייעודי שמוכן תמיד לשימוש.  בנוסף, מקרן מותקן יכול לסייע באופטימיזציה של זווית הצפייה ויישור ההקרנה לחוויית קולנוע חיצונית משופרת.

מסכים חיצוניים: גורם שאסור להתעלם ממנו

בעת התקנת מקרן לגינה או למרפסת שלך, גורם מכריע אחד שאסור להתעלם ממנו הוא בחירת מסך הקרנה חיצוני מתאים. למרות שזה עשוי להיות מפתה להקרין את התמונות ישירות על קיר לבן או סדין, ע"מ לחסוך כסף,  השקעה במסך הקרנה חיצוני ייעודי יכולה לשפר משמעותית את חווית הצפייה שלך. מסכי הקרנה חיצוניים תוכננו במיוחד כדי לייעל את איכות התמונה והנראות בהגדרות חיצוניות, לספק ניגודיות, בהירות ושחזור צבע טובים יותר בהשוואה לחלופות מאולתרות.

מסכים הקרנה חיצוניים עשויים בדרך כלל מחומרים עמידים עמידים בפני מזג אוויר, המבטיחים אריכות ימים וביצועים בתנאי חוץ שונים. מסכי הקרנה אלו נועדו לעמוד בפני חשיפה לאור שמש, רוח ולחות, תוך שמירה על איכותם לאורך זמן. בנוסף, מסכי הקרנה חיצוניים מגיעים במגוון גדלים וחומרים, המאפשרים לכם לבחור את האפשרות המתאימה ביותר לחלל המרפסת ולהעדפות הצפייה שלכם.

בעת בחירת מסך הקרנה חיצוני עבור המקרן המותקן במרפסת שלך, שקול גורמים כגון גודל מסך, יחס גובה-רוחב ואיכות החומר. בחר בגודל מסך הקרנה שמתאים היטב לחלל המרפסת שלך ומספק חווית צפייה סוחפת לך ולאורחים שלך. יחס הגובה-רוחב של המסך הקרנה צריך להתאים לזה של המקרן שלך כדי להבטיח תצוגת תמונה נכונה ללא עיוותים. מעב לכך, בחרו חומר מסך המציע רפלקטיביות גבוהה ופיזור אור אחיד כדי לשפר את הבהירות והחדות של התמונה.

בתמונה: טבלה עם החומר ממנו עשוי המסך

 

 

התפקיד של מערכות סאונד במקרנים לגינה

יצירת חווית קולנוע חיצונית סוחפת במרפסת שלך חורגת רק מהוויזואליות – איכות הסאונד משחקת תפקיד מכריע בשיפור חווית הצפייה הכוללת. בעת בחירת מערכת סאונד עבור מערך המקרן החיצוני שלך, שקול גורמים כגון פלט שמע, אפשרויות קישוריות ועמידות במזג האוויר. בחרו במערכת סאונד שמספקת צליל ברור ועוצמתי כדי להבטיח שכל דיאלוג, פסקול ואפקט מיוחד יישמע בדיוק ובעומק בחלל החיצוני שלך.

בסביבה חיצונית, רעשי סביבה מהתנועה, מהשכנים או מהטבע יכולים להשפיע על איכות השמע של הסרט או התוכנית שלך. לכן, בחירת מערכת סאונד בעלת עוצמת פלט ובהירות מספקת היא חיונית כדי להתגבר על הסחות הדעת החיצוניות הללו ולהתעמק בחוויה הקולנועית. חפש מערכות סאונד המציעות תכונות כגון צליל היקפי, בס עמוק ורמות ווליום מתכווננות כדי להתאים אישית את השמע בהתאם להעדפותיך ולגודל המרפסת שלך.

חשוב לדעת, כי כיום 2024-2025 ישנם מקרנים המגיעים עם מערכת סאונד מובנית, לדוגמא במקרנים של XGIMI המגיעים עם מערכת סאונד מובנית של המותג Herman Kardon.

 

תחזוקה וטיפול: כיצד להאריך את חיי המקרן שלכם ?

תחזוקה וטיפול נכונים חיוניים כדי להבטיח את אורך החיים והביצועים האופטימליים של המקרן המותקן בגינה שלך. על ידי ביצוע מספר הנחיות פשוטות, תוכל להאריך את חיי המקרן שלך ולהמשיך ליהנות מערבי סרטים באיכות גבוהה במרפסת שלך במשך שנים רבות.

1. ניקוי וטיפול באבק:
ניקוי קבוע של המקרן שלך הוא חיוני כדי למנוע הצטברות אבק, מה שעלול להשפיע על איכות התמונה והרכיבים הפנימיים. השתמש במטלית רכה ונטולת מוך כדי לנגב בעדינות את המשטחים החיצוניים של המקרן, כולל העדשה, פתחי האוורור והמעטפת. הימנע משימוש בכימיקלים קשים או חומרים שוחקים שעלולים לגרום נזק למקרן. בדוק ונקה מעת לעת את מסנני האוויר כדי לשמור על אוורור תקין ולמנוע התחממות יתר.

2. אחסון והגנה:
כאשר אינו בשימוש, אחסן את המקרן שלך בסביבה בטוחה ויבשה כדי להגן עליו מפני לחות, אבק וטמפרטורות קיצוניות. שקול להשקיע בכיסוי מגן או נרתיק כדי להגן על המקרן מפני אלמנטים חיצוניים כאשר אינו בשימוש. התקן או הצב את המקרן בצורה מאובטחת במקום שבו הוא פחות רגיש למכות או נפילות בשוגג, תוך הפחתת הסיכון לנזק לרכיבים פנימיים עדינים.

3. בדיקות ותחזוקה שוטפות:
תזמן בדיקות שגרתיות של המקרן שלך כדי לבדוק אם יש סימני בלאי, חיבורים רופפים או רעשים חריגים. שימו לב לביצועי המקרן וטפלו בכל בעיה בהקדם כדי למנוע נזק נוסף. התייעץ עם הנחיות היצרן לגבי נוהלי תחזוקה מומלצים ותזמן טיפול מקצועי תקופתי על מנת להבטיח שהמקרן פועל בצורה מיטבית.

 

שיקולי תקציב: כמה כדאי להשקיע על מקרן לגינה ?

כאשר שוקלים כמה כסף להוציא על מקרן למרפסת שלך, חיוני למצוא איזון בין איכות ובמחיר סביר.

טווח המחירים למקרני חוץ יכול להשתנות באופן משמעותי על בסיס גורמים כמו: מותג, תכונות, רזולוציה, בהירות ועמידות.

לפני ביצוע רכישה של מקרן למרפסת, הערך את מגבלות התקציב שלך וקבע את התכונות החיוניות לצרכי הצפייה שלך. הגדרת תקציב ריאלי תעזור לכם לצמצם את האפשרויות ולבחור במקרן שמציע את התמורה הטובה ביותר לכספכם.

זכור שהשקעה במקרן במחיר גבוה יותר עשויה להביא לאיכות תמונה טובה יותר, לעמידות משופרת ולתכונות מתקדמות שיכולות לשפר את חווית הצפייה שלך בחוץ. עם זאת, אם אתה בתקציב מצומצם, יש הרבה אפשרויות זמינות של מקרן חסכוניות שעדיין מספקות ביצועים נאותים לשימוש במרפסת.

קחו בחשבון גורמים כמוף כיסוי אחריות, סקירות של לקוחות ועלות בעלות ארוכת טווח בעת הערכת הערך הכולל של מקרן במסגרת התקציב שלכם.

זכור שגם הוצאות נוספות כגון מסך הקרנה , מערכת סאונד, חומרת הרכבה ועלויות התקנה צריכות להילקח בחשבון בתכנון התקציב שלך. 

מעוניינים שנציג מסאונד סנטר יחזור אליכם ?

מלאו את הטופס הבא ונציג מסאונד סנטר ישוב אליכם בהקדם !