מקרן לכיתה – איך לבחור מקרן מומלץ לכיתה 2022 [ מדריך מקיף ]

אולי זה יכל לעניין אותך …

מוצרים שיכולים לעניין אותך ...

פרק זה יספק לך סקירה כללית של מה הם מקרנים? איך הם עובדים? מה הם חלק מהיתרונות והחסרונות שלהם…..  התכונות החשובות ביותר שיש לקחת בחשבון בעת רכישת מקרן ותקבלו כמה טיפים כיצד לבחור את המקרן הטוב ביותר לכיתה.

מהו מקרן ? מקרן הוא מכשיר שיכול להמיר בין תמונות וייצוגן בצורות שונות על ידי הקרנתן על משטח כגון מסך או קיר.

המקרן הוא המכשיר האלקטרוני שמקרין את התמונה על מסך כך שניתן יהיה לצפות בה על ידי קהל. הוא מהווה חלק בלתי נפרד מכל מצגת או פגישה ומשמש אותו במקומות רבים.

מבחינה טכנית, מקרנים אינם מחשבים ולכן הם אינם יכולים להריץ יישומים כמו תוכנת עיבוד תמלילים אך הם מציעים הגדרות משותפות לאופטימיזציה של הביצועים.

ניתן להשתמש במקרנים למטרות רבות, כולל בידור, חינוך, מצגות וכו '.

המקרנים משתמשים באור כדי ליצור תמונה עם מאפיינים דומים לאלו של האובייקטים המקוריים שהוא מייצג כמו גודל

איזה מקרן לקנות יכולה להיות משימה מרתיעה עם כל הסוגים, הדגמים, המחירים והתכונות הקיימים כיום.

כדי לעזור לך להפוך את ההחלטה לקלה יותר, בהמשך הכתבה נמליץ על כמה מהמקרנים הטובים ביותר לכיתה הנמצאים כיום בשוק.

בחירת המקרן הנכון לכיתה היא תהליך חשוב לכל מי שרוצה להיות מרוצה מהרכישה שלו. ישנם גורמים רבים הנכנסים להחלטה, לכן כדאי להתחיל בצמצום הצרכים והציפיות שלך.

מאמר זה יסקור סוגים שונים של מקרנים לכיתה וכיצד הם שונים, וכן יציע כמה עצות קנייה כך שתוכל למצוא את המקרן המושלם לצרכיך.

הדבר הראשון שעליך לעשות כאשר אתה מסתכל על מקרן חדש הוא לקבוע עם איזה סוג תצוגה אתה רוצה שהוא יעבוד – LCD או DLP? לשתי הטכנולוגיות הללו יש יתרונות וחסרונות שונים, עליהם נדון בהרחבה קצת יותר בהמשך.

מקרנים משמשים יותר במוסדות חינוך מכיוון שהם נוחים, בעלי תמונות ברורות, ניידים וקלים לשימוש.

מחירי המקרנים כרגע נעים בין 1500 ש"ח ועד ל -5,000 ש"ח בהתאם לתכונות שאתה מחפשים למקרן.

 

מקרנים משמשים בתחומים רבים ושונים כמו בתי ספר, משרדים, בתי כנסת, ובתים. הם משמשים לא רק למצגות אלא גם כמכשיר בידור.

הדבר הראשון שאתה צריך להחליט הוא באיזה סוג מסך הקרנה אתה רוצה להשתמש? ישנן שלוש אפשרויות עיקריות: הקרנה קדמית על מסך למקרן, הקרנה אחורית או מקרן תקורה. הקרנות קדמיות יקרינו תמונות ישירות על הקיר או על המסך שלפניהן ואילו הקרנות אחוריות יוקרנו תמונות על משטח מאחוריהן. גישת התקורה תקרין תמונות על משטח שמעליו.

שלושת סוגי מקורות האור הקיימים במקרנים לכיתה הם: DLP (עיבוד אור דיגיטלי), LCD (תצוגת קריסטל נוזלי) ו- LCoS (קריסטל נוזלי על סיליקון).

לשוק המקרנים לכיתה יש הרבה מה להציע מבחינת תכונות, רזולוציות ומחירים. קשה לדעת איזה מקרן מתאים לך ביותר.

 

להלן מספר טיפים כיצד למצוא את המקרן המושלם שלכם!

-תסתכל על הרזולוציה של המסך שלך

-בחר מקרן בעל מחיר נמוך אך באיכות גבוהה

-זכור שהבהירות היא לא הכל

-השווה תכונות מפתח כגון יחס ניגודיות ודיוק צבע

מקרנים משמשים להשמעת תוכן מולטימדיה במסכים גדולים יותר כגון טלוויזיות וקירות. לשם כך, המקרנים עובדים על ידי שימוש בשילוב של אור ותמונות כדי להקרין תוכן על משטח. ישנם סוגים רבים ושונים של מקרנים שתוכלו להשתמש בהם בהתאם לדרישותיכם. המקרנים מגיעים בצורות וגדלים שונים ויש להם תכונות מגוונות שתוכל לבחור מתוכן בהתאם לתרחיש ולתקציב שלך.

ישנם שלושה פלחים עיקריים של המקרן: מקרן קולנוע ביתי, מקרן עסקי, מקרן חינוך / ישיבות.

להלן רשימה של כמה מותגים פופולריים לכל פלח:

קולנוע ביתי: סוני, אפסון, אופטומה

עסקים: Epson, Dell

חדר חינוך/ישיבות: Epson

כיום ישנם סוגים רבים ושונים של מקרנים. כאשר אתם מחפשים מקרן לרכישה, זה יכול להיות קשה לבחור אחד. עליך להחליט איזה סוג מקרן מתאים לצרכיך, בין אם אתה מחפש מקרן עסקי או מקרן בידור ביתי.

המפתח הוא למצוא את האיזון הנכון בין הגודל לתכונות. כדאי גם לחשוב על התקציב שלך בעת בחירת המקרן המושלם לצרכיך.

המקרן הוא אחד הפרויקטים הנפוצים והזולים ביותר שבהם כיתות לימוד יכולות להשקיע. השימוש במקרן מאפשר להקרין שיעורים על הקירות והשולחנות בכיתה. בעזרת טכנולוגיה זו, המורים יכולים להקרין את חומרי השיעור שלהם, כגון מצגות או סרטונים, לסביבת למידה אינטראקטיבית.

לשימוש במקרן בכיתה יש יתרונות רבים הן לתלמידים והן למחנכים. לדוגמה, כאשר סרטון מוקרן בצד אחד של החדר, תלמידים בצד זה יכולים לראות אותו מבלי שיצטרכו לעקוף את צווארם או ליצור קשר עין עם המורה בכל עת; בנוסף, שימוש במקרן מבטל סנוור מחלונות או ממקורות אור אחרים בכיתות ויוצר סביבת למידה ממוקדת יותר לתלמידים.

מקרנים הם דרך מצוינת לשפר את החינוך בכיתה. הם מאפשרים למורים לשתף את המסך שלהם עם כל הכיתה, לספק עזרים חזותיים ולהקרין תכנים אינטראקטיביים המשפרים את חווית הלמידה הכוללת.

המקרנים הטובים ביותר עבור כיתות לימוד הם כאלה שניתן להתקין אותם בקלות על תקרה או קיר, בעלי דירוג עוצמה של לומן ותומכים בכניסות מרובות כמו HDMI ו- VGA.

מקרנים לכיתה הם דרך מצוינת להציג עבודות בכיתה.

הם גם מקלים על התלמידים להציג את עבודותיהם מבלי שיצטרכו לגרור ציוד כבד.

מקרנים שימושיים בהוראת נושאי STEM, אך ניתן להשתמש בהם גם להוראת היסטוריה, לימודי חברה, אנגלית, אמנות ועוד.

חלק מהמקרנים לכיתה אפילו אינטראקטיביים – מה שאומר שהם מגיבים לקלטים מהתלמיד.

זה נעשה בדרך כלל עם טאבלט או מחשב מחובר המותקן על הקיר מאחורי מסך המקרן.

 

מקרנים הם דרך מצוינת להגדיר את מצב הרוח ולספק חוויה סוחפת יותר לסטודנטים. הם יכולים לגרום לכיתות להרגיש פחות כמו כיתה ויותר לחלל אינטראקטיבי.

מקרנים הם כלי חיוני לכיתות כיוון שהם מסוגלים להציג מצגות או שקופיות.

ניתן להקים מקרן בכיתה ויאפשר לתלמידים לעקוב אחר המצגת מבלי להסיח את דעתם מדברים אחרים.

זו גם דרך להימנע מכך שתלמידים רוכנים על שולחנותיהם, מה שיוביל ליותר כאבי צוואר וגב.

בעזרת מקרנים, מורים יכולים גם להציג כלים חינוכיים שונים כגון סרטוני וידאו, דפי אינטרנט וגרפיקה שהם מוצאים באינטרנט, כמו גם כל דבר אחר שיידרש לשיעור.

בתי ספר רבים משקיעים במקרנים כדי ליצור חווית הוראה טובה יותר לתלמידים. מקרנים משמשים לעתים קרובות להצגת תוכנות, מסמכים או סרטונים על מסך שניתן לראות את כל הכיתה. הם גם מועילים מכיוון שניתן לשלוט עליהם מכל מקום בכיתה מה שחוסך זמן בעבודה עם קבוצות תלמידים בחלקים שונים של החדר.

מקרנים מציעים למורים דרך קלה להציג את שקופיות השיעור שלהם מבלי שתצטרך להקליד דבר או לגרור ולשחרר תיקיות על מסכי המחשב הנייד שלהם. מורים יכולים לשלוט בתכנים מכל מחשב בכיתה, כולל טאבלטים והתקנים ניידים, דבר שעוזר במיוחד בעת שימוש בשיעורים אינטראקטיביים עם מרכיבי מולטימדיה.

הכיתה יכולה להיות מקום שבו היצירתיות של הילדים נדחקת. כללים ומטלות, כמו גם מגבלות המרחב, מונעים לעתים קרובות מתלמידים להיות מסוגלים לחקור את שיטות הלמידה שלהם.

על מנת להילחם בכך, בתי ספר רבים מכניסים כעת מקרנים לכיתות שיאפשרו לתלמידים לחקור מגוון רחב של נושאים בצורה יצירתית יותר בעזרת עזרים חזותיים.

כתלמיד, אולי חווית שלפעמים המורה שלך עשוי להשתמש במקרן בכיתה. מקרן הוא מכשיר אלקטרוני המקרין תמונה על מסך או משטח מסוג אחר. זה יכול לשמש להצגת תמונה או סרטון ממחשב, מכשיר טלוויזיה, מצלמת וידאו, נגן DVD וכו '. ניתן להשתמש בו להקרין תמונות על מסכים להעברת הרצאות או מצגות בכיתות ובפגישות במשרדים.

סעיף זה ייתן עצות לגבי איזה מקרן לקנות במחלקה זו.

תזדקק למקרן שיכול להציג רזולוציה מרבית של 1280×800 על המסך. יחס הניגודיות האידיאלי צריך להיות לפחות 1000: 1 והבהירות סביב 2500 לומן.

ישנם גורמים רבים שיש לקחת בחשבון בבחירת המקרן הטוב ביותר לכיתה שלך:

1) באיזו גודל הקרנה אתה צריך? (סוג משטח ההקרנה) (מרחק מהקהל)

2) כמה בהירות יש לו?

3) באיזה סוג טכנולוגיה היא משתמשת?

4) האם הוא נייד?

5) כמה חשמל הוא יצרוך?

6) האם יש לו יציאת כניסת HDMI ?

אנו ממליצים על מקרן בעל יחס ניגודיות גבוה כדי להפוך את התמונות לבהירות וגלויות. יחס ניגודיות גבוה פירושו שההבדל בעוצמת האור בין החלקים הכהים והבהירים ביותר של תמונה (או וידאו) הוא גדול.

 

סוגי מקרנים: ישנם שני סוגים של מקרנים – LCD (תצוגת קריסטל נוזלי) ו- DLP (עיבוד אור דיגיטלי). מקרני LCD יותר קומפקטיים, קלים וזולים יותר. יש להם גם אורך חיים קצר יותר ממקרני DLP.

מקרני DLP, לעומת זאת, מפיקים תמונות בהירות יותר וניתנים לשימוש בסביבות בהירות יותר. אז אם אתה מתכנן להציג את השקופיות שלך בחוץ או בחדר עם יותר מדי אור טבעי, יהיה עליך להשתמש במקרן מסוג זה.

 

מעוניינים שנציג מסאונד סנטר יחזור אליכם ?

מלאו את הטופס הבא ונציג מסאונד סנטר ישוב אליכם בהקדם !